تبليغات X
نیازمندی رایگان
وبلاگدهی
تعمیر کولر گازی
ژئوتکنیک
درج آگهی
فروش عمده پوشاک زنانه
طراحی سایت در اصفهان
قوت
تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:12 | نویسنده : مینا | بازدید : 148

آسم يکي از شايع ترين بيماريهاي تنفسي است که در حدود ۱۰% از کودکان دانش آموز در اغلب کشورها به آن مبتلا مي باشند.
ميزان بروز بيماري در بين کودکان بيشتر و در پسران شايعتر از دختران است.
از ويژگي اين بيماري افزايش حساسيت پاسخ دهي مجراي تنفسي ناي و ريه ها به محرکهاي گوناگون است و با تنگي قابل توجه راههاي هوايي که شدت آن به طور خود به خودي و يا در نتيجه درمان تغيير مي کند،شناخته مي شود. افراد آسمي سيستم تنفسي بسيار حساسي دارند که نسبت به مواد شايع در محيط و ديگر عوامل زمينه ساز واکنش نشان مي دهد و موادي از قبيل عفونت ، گرده و غبار ، آلوده کننده هاي هوا و يا آلرژي به گرده گياهان ، موي حيوانات.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:11 | نویسنده : مینا | بازدید : 150

سم بيماري شايعي است كه ازهر ۱۰ كودك يك نفر و از هر ۲۰ بزرگسال يك نفر را مبتلا مي كند. بسياري چنين مي انديشند كه آسم بيماري است كه از دوران طفوليت شروع مي شود اما ممكن است آسم در هر سني بروز كند. همچنين ممكن است در سال هاي نوجواني بهتر شود و يا كاملا از بين برود ،اما نزديك به ۵۰% كودكان مبتلا به آسم هنوز در بزرگسالي نيز مشكلاتي خواهند داشت. ممكن است آسم در افراد يك خانواده ديده شود. اما بستگان اغلب بيماران ، مبتلا به آسم نيستند .آسم علاج قطعي ندارد اما قابل كنترل است . به طوري كه مي توان از بروز حمله هاي آسمي پيشگيري كرد. اكثر افراد مبتلا به آسم با درمان مناسب و منظم بدون غيبت از مدرسه يا كار مي توانند به زندگي طبيعي خود ادامه دهند و حتي از ورزش و شركت در ديگر تفريحات لذت ببرند.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:10 | نویسنده : مینا | بازدید : 158

که هر سال نسبت به سال قبل به تعداد گردشگران ورودی به منطقه افزوده شده و در سال اخیر (فروردین 1392) بیش از 3 میلیون گردشگر به شهر بوشهر سفر کرده اند(اداره میراث فرهنگی وگردشگری استان بوشهر،1392). شهر بوشهر یکی از بهترین مناطق برای گردشگری است و سواحل خلیج فارس از پتانسیل‌ بالایی برای گردشگری و تفریح، به ویژه در ایّام نوروز برخوردارند. شهر بوشهر با داشتن سواحل ماسه‌ای بسیار زیبا می تواند محل بسیار مناسبی برای تفریح مسافران بخش گردشگری باشد و می‌طلبد که مسئولان استان؛ به‌ ویژه مسئولان بخش گردشگری، با برنامه‌ریزی و طراحی مناسب، در پی جذب سرمایه‌گذاران در این زمینه باشند. با توجه به شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی شهر بوشهر هدف از انجام این تحقیق شناسایی پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری شهر بوشهر و ارائه راهبردهایی جهت توسعه گردشگری منطقه است. سواحل بوشهر، سالانه گردشگران بسیاری را برای بهره‌مندی از این طبیعت زیبا به شهر بوشهر می­کشاند. مسؤلین مربوطه می­توانند با یک سرمایه‌گذاری مناسب، جاذبه این اماکن تاریخی کهن و دیرینه را صدچندان کنند و به رشد گردشگری شهر بوشهر بیفزایند. عدم‌ به‌ کارگیری‌ مناسب‌ بودجه‌های‌ اختصاص‌یافته‌، عدم‌ هدایت‌ و تشویق‌ بخش‌ خصوصی‌ به‌ سرمایه‌گذاری‌، نداشتن‌ برنامه‌ای‌ مناسب‌ جهت‌ توسعه‌ و رشد گردشگری‌ حتی با تصویب‌ و تأیید طرح‌ جامع‌گردشگری‌ استان و کاهش‌ کمّی‌ و کیفی‌ واحدهای‌ پذیرایی‌ و خدماتی‌ در کاهش گردشگر به این منطقه تأثیرگذار بوده است. این مقاله در راستای پاسخ به سوالات مهم زیر است:

1- عوامل ­و نقاط ­ضعف­ و قوّت حاصل از محیط داخلی تأثیرگذار درتوسعه گردشگری شهر بوشهرکدام است؟

2- تهدیدها و فرصت­های حاصل از محیط خارجی تأثیرگذار در توسعه گردشگری شهر بوشهرکدام است؟

3- با توجه ­به ­ارزیابی عوامل داخلی و خارجی، استراتژیهای مناسب در توسعه گردشگری شهر بوشهر کدامند؟

4- کدامیک از پتانسیل های تأثیرگذار در توسعه گردشگری شهر بوشهر در اولویت قرار دارند؟

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:10 | نویسنده : مینا | بازدید : 152

کشور ایران با حدود 1400 کیلومتر ساحل در جنوب و حدود 260 کیلومتر ساحل در شمال، شرایط مناسبی برای رونق گردشگری ساحلی در جنوب و شمال کشور دارد. ولی به دلایلی چند و به خصوص شرایط اقلیمی مناسب در فصل گردشگری ایران یعنی تابستان، وجود برخی جاذبه­های طبیعی و انسانی دیگر و همچنین فاصله نسبی کمتر به مراکز جمعیتی بزرگ و به خصوص استان تهران و تراکم بالای جمعیت در جلگه شمالی کشور، توجّه گردشگران به سواحل شمالی بیشتر از سواحل جنوبی است(رضائی و همکاران،45:1386). امّا با توجه به شرایط اقلیمی مناسب در فصول سرد و مخصوصاً فصل بهار در بخش سواحل جنوبی کشورمان عدّه­ی زیادی از گردشگران به سمت این مناطق مسافرت می­کنند. گردشگری به مجموعه فعالیتی اطلاق می­شود که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می­افتد این فرآیند شامل فعالیت‏هایی از قبیل برنامه­ریزی سفر، مسافرت به مقصد، اقامت، بازگشت و حتی یادآوری خاطرات آن نیز می‏شود(وطن­پور،2:1382). درتعریفی دیگر گردشگری عبارتست از گذران اختیاری مدتی از اوقات فراغت خویش در مکانی غیر از محل سکونت دائمی به قصد التذاذهای گردشگری(باهر،94:1377). گردشگری امروز در مقیاس جهانی جایگاه ویژه­ای را به خود اختصاص داده است، به طوری که اکثر کشورها آنرا در برنامه­ریزی­های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود گنجانده­اند و به خاطر مزایای فراوان آن، هر کشوری به تبلیغات گسترده­ای جهت معرفی جاذبه­های خویش دست زده است. امروزه، توسعه گردشگری به عنوان یکی از توانهای بالقوه توسعه منطقه­ای در کنار سایر فعالیتها محسوب شده و مطالعات، نشان داده­اند که بین رشد و توسعه صنعت گردشگری و رشد توسعه اقتصادی کشورها رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد(لی،50:1995). آمارهای اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر نشان می دهد

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:09 | نویسنده : مینا | بازدید : 144

همه ما در حال حاضر دانش، مهارت، ویژگی‌ها و شایستگی‌هایی داریم و دارای قوت‌ها و ضعف‌هایی هم هستیم.در این گام از فرآیند طراحی برنامه‌ توسعه فردی به این سوال پاسخ می‌دهیم که من در حال حاضر چه قابلیت‌ها و مهارت‌هایی دارم. در چه زمینه‌ها و حوزه‌هایی دارای قوت هستم و در کدام قابلیت‌ها و مهارتها ضعیف هستم. این مرحله همچنین باید به کشف علایق و استعدادها و کشف محدودیت‌ها و فرصت‌های بهبود فرد هم بیانجامد.

همه انسان‌ها نقاط کور دارند، به این معنی که به احتمال زیاد نمی‌توانند همه نقاط قوت و ضعف خود را ببینندو تشخیص دهند. لذا دستیابی به خود ارزیابی دقیق و صحیح میسر نخواهد شد مگر با استفاده از ارزیابی‌ها و بازخوردهایی که دیگران در مورد ما ارائه می‌کنند.

یکی از مهمترین ابزارهایی که می‌تواند به ما کمک کند تا شناخت کاملتری از قوت‌ها و ضعف‌های خود بدست آوریم درخواست‌ و دریافت بازخورد(Feed Back) از دیگران است. باید از دیگرانی‌که از نزدیک با ما در ارتباط هستند و می‌توانند با شناخت نسبتا مناسبی در مورد ما اظهارنظر کنند بخواهیم که چند مورد از رفتار‌ها، ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که ما در آنها خوب هستیم و چند مورد که در آنها می‌توانیم بهتر باشیم و پیشرفت کنیم را به ما بگویند.

بهتر است به جای یک نفر از چند نفر بازخورد بگیریم. این نوع بازخوردها اغلب دقیق‌تر و صحیح‌ترند.

انجام موفق این گام مستلزم آن است که ما از انگیزه قوی‌ برای دریافت بازخورد  و از آمادگی لازم برای انتقادپذیری برخوردار باشیم و عمیقا معتقد باشیم که لازم و ضروری است تا برای شناخت بهتر و دقیق‌تر خود و برای عبور از مانع بزرگ خودشناسی یعنی" نقاط کور" از نقطه نظرات و بازخوردهای دیگران استفاده و استقبال کنیم

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:08 | نویسنده : مینا | بازدید : 144

توریسم روستایی، که اولین بار در اواسط قرن 19 در اروپا شکل گرفت، شکل جدیدی از گردشگری است که طبیعت و ویژگی‌های انسانی به همراه زندگی روستایی را، بسته به یک منظرۀ زیبا، محیط طبیعی، معماری‌ها، فرهنگ و منابع دیگر نقاط روستایی، به‌عنوان جذابیت توریستی مطرح می‌کند و پروژه‌هایی مانند مهمانی‌ها، تعطیلات و تفریحات را بر اساس تورهای تجربه و سفر تفریحات روستایی سنتی گسترش و توسعه می‌دهد. توریسم روستایی در چین از سال 1950 آغاز شد. در اواسط و اواخر دهۀ 1990 مدل توریسم روستایی معرفی شد.

امتیاز : 1


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:07 | نویسنده : مینا | بازدید : 148

توریسم روستایی می‌تواند باعث استفادۀ کامل از منابع توریستی در نواحی روستایی برای بهینه کردن ساختارهای صنعت روستایی، گسترش زنجیرۀ صنعتی کشاورزی، توسعۀ خدمات توریسم روستایی، ترویج پیشرفت‌های غیر کشاورزی، افزایش درآمد کشاورزان، و ایجاد مبناهای اقتصادی بهتر برای ساختارهای روستایی جدید شود. این مقاله با استفاده از روش تحلیل SWOT ارزیابی جامعی انجام می‌دهد و نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهدیدهای توسعۀ توریسم روستایی در سوژو را تجزیه و تحلیل می‌کند. این تحقیق با ترکیب منابع داخلی و محیط خارجی مزایا و معایب منابع سوژو را به‌طور واضح تعیین می‌کند، فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو را در می‌یابد، و همچنین روش‌های متناظر را مطرح می‌کند. نهایتاً، امید است که این تحقیق مرجعی برای تصمیم‌گیری در مورد توسعۀ توریسم روستایی در سوژو ارائه دهد و باعث پیشرفت پایای توریسم روستایی در سوژو شود

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:07 | نویسنده : مینا | بازدید : 154

شناسایی نقاط قوت و ضعف و تشخیص فرصت ها و درک تهدیدات ، از مهم ترین مؤ لفه های تاءثیر گذار بر امنیت ملی کشورها است . از این رو کشف و استخراج متغیرهای چهارگانه فوق ارتباط تنگاتنگی با تاءمین یا کاهش و حتی از میان رفتن امنیت ملی و ادامه حیلت سیاسی واحدهای سیاسی مستقل دارد. با این رویکرد، بررسی و پژوهش درباره قوت و ضعف ها و نیز فرصت ها و تهدیدات فعلی و احتمالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اهمیت حیاتی می یابد. کارشناسان علوم اجتماعی ، به خصوص نظریه پردازان علوم سیاسی اتفاق نظر واحدی درباره تعاریف واژه های یاد شده ندارند. به همین دلیل در ابتداء ، تنها به بیان مقصود و تعریف خود از آن واژه ها بسنده می کنیم . با این وصف به استعدادها، قابلیت ها، توان مندی ها و ظرفیت های گوناگون درونی یک نظام سیاسی که با بهره گیری از آنها می توان در عرصه های مختلف به اهداف مورد نظر دست یافت ، نقاط قوت گفته می شود. به عنوان نمونه اگر نوع استعدادها، ظرفیت ها، قابلیتها و توان مندیهای درونی ، از جنس سیاسی باشد و هدف مورد نظر نیز در عرصه سیاسی نشانه گیری شده باشد، آن نقطه قوت از نوع سیاسی به شمار می آید. به همین صورت در زمینه ها و عرصه های فرهنگی اجتماعی ،اقتصادی و دفاعی امنیتی نیز نقاط قوت مورد نظر موضوعیت می یابد.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:05 | نویسنده : مینا | بازدید : 154

در قدیم نیز بسیاری بر این باور بودند نیشکر در پاسخ به صدای آهنگین رفت وآمد سوسک ها و زنبورهای وحشی عسل رشد می کند.

چارلز داروین که ارائه دهنده نظریه تجربی مناقشه برانگیز تکامل است ضمن تحقیقات خود در مورد گیاهان تلاش می کرد با نواختن قره نی برای گیاهان از جمله گیاه میموسا پودیکا آن را تحت تأثیر قرار دهد اما پاسخی دریافت نکرد که بتواند براساس آن به نظریه ای در این باره دست پیداکند. ویلهلم پی ففر فیزیولوژیست آلمانی نیز در سال 1877 تجربه ناموفقی را درخصوص تحریک پرچم گیاه سینوره به انجام رساند.

اما در نهایت یکی از دانشمندان با استفاده از دستگاهی مشابه دروغ سنج شواهد محکمی مبنی بر اینکه گیاهان نیز احساس دارند و می توانند به نوبه خود در قبال اتفاقات و اعمال واکنش دهند، ارائه داد.

کلو باکستر، متخصص کار با دستگاه های پلی گراف و دروغ سنج، جامعه علمی را با ارائه مشاهداتش درباره حساسیت گیاهان تکان داد. او نخستین شخصی بود که ثابت کرد گیاهان دارای ادراک هستند.

روزی باکستر فرض کرد همانطور که آب از گیاه بالا می رود و برگ ها اشباع می شوند باید کاهشی در مقاومت الکتریکی برگ پیدا شود و این اختلاف را باید پلی گراف بتواند ثبت کند.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 اسفند 1396 | 17:04 | نویسنده : مینا | بازدید : 166

روشن است که میان کاتولیسیسم سیاسی که چسترتن نمونه آن است، و کمونیسم بسیاری شباهت ها وجود دارد. همین طور است بین هر یک از آن دو و فی المثل ناسیونالیسم اسکاتلندی، صهیونیسم، یهودستیزی یا تروتسکیسم. البته زیاده روی در ساده سازی است که کسی بگوید همه صورت های ناسیونالیسم، حتی از نظر فضای فکری، یکی است؛ اما بعضی اصول در مورد همه حالت ها یکسان صادق است. آنچه به دنبال می آید ویژگی های اصلی طرز فکر ناسیونالیستی است:

دل مشغولی وسواسی. هیچ ناسیونالیستی هرگز تا حد امکان چیزی نمی گوید و به خاطر راه نمی دهد و نمی نویسد مگر درباره برتری واحد قدرتی که مشغولیت فکری اوست. برای یک ناسیونالیست اگر محال نباشد، دشوار است که وفاداری و سرسپردگی خویش را پنهان کند. کوچک ترین بدگویی درباره واحد قدرتی که بدان وابسته است، یا هرگونه ستایش ضمنی از سازمان رقیب، به قدری او را پریشان می کند که تنها با پرخاش در پاسخ ممکن است آرام شود. اگر واحد مورد علاقه، کشوری مانند ایرلند یا هندوستان باشد، او معمولا نه تنها در قدرت نظامی یا فضیلت سیاسی، بلکه همچنین در زمینه هنر، ادبیات، ورزش، ساختار زبان، زیبایی جسمی اهالی و شاید حتی آب و هوا و مناظر طبیعی و آشپزی مدعی برتری آن می شود ، و نسبت به چیزهایی مانند شیوه درست افراشتن پرچم و اندازه حروف در تیتر روزنامه ها و ترتیب آوردنامتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,